МВР Билтен

МВР билтен

Полициски службеници од Полициската станица Гостивар вчера во 22:00 часот во село Вруток ги привеле Ф.М.(36) од с.Здуње, гостивaрско, А.А.(32) ...

МВР Билтен

МВР Билтен

 На 28.10.2020 околу 01.10 часот, во тетовско Горно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(33) од ...

МВР Билтен

МВР Билтен

На 26.10.2020 во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен И.Л.(26) од с.Смесница, кој ...

МВР Билтен

МВР Билтен

На 24.10.2020 во 22,00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар, ги лишиле од слобода Д.Р.(26) и ...

МВР Билтен

МВР Билтен

На 22.10.2020 во 20,00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар кај с.Велешта се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл ...

МВР Билтен

МВР Билтен

На 19.10.2020 во 08.00 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул.„Лондонска“, патничко возило ...

Page 1 of 5 1 2 5

Рубрики

ТОП 5 содржини


Вести од оваа седмица

Последни содржини