Tag: бомба

бомба

Загина командос, а 35 цивили се повредени од експлозија на автомобил-бомба во северен Авганистан

  Експлозија на автомобил-бомба  во северната авганистанска покраина Бахл, наменета за единица командоси, повреди многу цивили, соопштија авганистанските власти, јави ...

Рубрики

Спонзорирано

ТОП 5 содржини


Вести од оваа седмица

Последни содржини