Балкан:најнови вести, Партиите и коалициите во Бугарија за 20 дена потрошија рекордна сума на средства за медиумско претставување

Балкан:најнови вести, Партиите и коалициите во Бугарија за 20 дена потрошија рекордна сума на средства за медиумско претставување

 Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, доцна синоќа, по завршувањето на Самитот на ЕУ, оствари телефонски разговор со Џо Бајден, прв по...

Штајнакер: Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија е политичко прашање, срамота е што германското претседателство не го реши

Штајнакер: Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија е политичко прашање, срамота е што германското претседателство не го реши

 Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија не е правно, туку политичко прашање. Срамота е што германското претседателство не беше во...

Page 1 of 124 1 2 124

Рубрики

Спонзорирано

ТОП 5 содржини


Вести од оваа седмица

Последни содржини