ПОЛИТИКА

You can add some category description here.

Штајнакер: Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија е политичко прашање, срамота е што германското претседателство не го реши

Штајнакер: Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија е политичко прашање, срамота е што германското претседателство не го реши

 Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија не е правно, туку политичко прашање. Срамота е што германското претседателство не беше во...

Собранието блокирано, без закон за државјанство со три сведока, нема помош за граѓаните и фирмите

Собранието блокирано, без закон за државјанство со три сведока, нема помош за граѓаните и фирмите

  Претседателот на Собранието Талат Џафери за напладне најави прес-конференција откако на денешната редовна понеделничка средба со координаторите на пратеничките групи...

Секој ден е нова борба со животот. Што направија луѓето од власта? Заминаа на одмор во Мексико и Дубаи. Трошат по еден стан за еден одмор.-Христијан Мицкоски

Секој ден е нова борба со животот. Што направија луѓето од власта? Заминаа на одмор во Мексико и Дубаи. Трошат по еден стан за еден одмор.-Христијан Мицкоски

Над 60 илјади граѓани ги загубија своите работни места; -Половина милион граѓани живеат со по 2 евра на ден; -3364...

Васил Стерјовски

Стерјовски и официјално кандидат за пратеник на изборите во Албанија, побара безрезервна поддршка за да продолжи да биде глас на Македонците

Откако Централната изборна комисија ја верификува кандидатската листа на Социјалистичката партија, за парлемантарите избори што во Албанија ќе се одржат...

Page 1 of 79 1 2 79

Рубрики

Спонзорирано

ТОП 5 содржини


Вести од оваа седмица

Последни содржини