Вакцината на АстраЗенека прва ќе стигне преку Ковакс механизмот во март, овој месец се очекуваат вакцини од други производители со кои преговара земјата

Вакцината на АстраЗенека прва ќе стигне преку Ковакс механизмот во март, овој месец се очекуваат вакцини од други производители со кои преговара земјата

 Вакцината од АстраЗенека ќе ја сочинува првата количина која земјава ќе ја добие преку Ковакс системот, која е планирано да...

Бремените жени плаќаат за прегледи, Фондот за здравствено ги повикува да пријават, гинеколозите бараат работна група да продолжи со креирање пакет услуги

Бремените жени плаќаат за прегледи, Фондот за здравствено ги повикува да пријават, гинеколозите бараат работна група да продолжи со креирање пакет услуги

Подобар пристап на бремените жени до гинеколошките услуги и суштинска примена на законите бара Здружението Национален Ромски Центар (НРЦ) од...

Дали Владата е визионер во дијагностика на КОВИД-19 со набавките на лубриканти?!: Во Европа се предлага земањето анални брисеви?!

Дали Владата е визионер во дијагностика на КОВИД-19 со набавките на лубриканти?!: Во Европа се предлага земањето анални брисеви?!

Веста дека Кина започнала анални брисеви како дел од тестирање на коронавирус, одекна во Европската унија, па затоа портпаролот на...

Верувајте и на израелската медицина: повторната реинфекцијата на КОВИД е исклучително ретка – и помалку сериозна, покажува студијата

Верувајте и на израелската медицина: повторната реинфекцијата на КОВИД е исклучително ретка – и помалку сериозна, покажува студијата

Реинфекциите со коронавирусот се исклучително ретки, според една нова студија, и имаат тенденција да бидат помалку сериозни од првата инфекција....

Page 1 of 53 1 2 53

Рубрики

Спонзорирано

ТОП 5 содржини


Вести од оваа седмица

No Content Available

Последни содржини