ХРОНИКА

hronika хроникаХроника е категорија која ги опфаќа најновите настани од областа на криминалот, собраќајните несреќи и други немили случувања.

МВР Билтен

МВР Билтен

На 26.10.2020 во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен И.Л.(26) од с.Смесница, кој...

MVR Bilten (DPL)

МВР Билтен (ДПЛ)

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, ОВР Струга поднесе кривична пријава...

MVR Bilten

МВР Билтен

Вчера во 11.00 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Словенија“, А.Н.(28) од Скопје, управувајќи патничко возило „рено твинго“, со...

Page 1 of 34 1 2 34

Рубрики

Препорачуваме

Powered by Live Score & Live Score App