Градоначалникот на Гостивар позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на Гостивар позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на Општина Гостивар Арбен Таравари соопшти дека е инфициран со корона вирусот. – Штотуку го добив резултатот од тестот ...

САД одобрија евентуална продажба на воена опрема и оружје на Хрватска

САД одобрија евентуална продажба на воена опрема и оружје на Хрватска

Американскиот Стејт департмент одобри евентуална продажба на воена опрема и оружје на Хрватска во висина од 757 милиони долари, објави ...

ЕХФ го одложи мечот Вардар – ПСЖ поради коронавирус

ЕХФ го одложи мечот Вардар – ПСЖ поради коронавирус

Натпреварот од ракометната Лига на шампиони меѓу Вардар 1961 и ПСЖ што беше закажан за 10 декември во Скопје ќе ...

Познати полуфиналните двојки во Лигата на нации

Познати полуфиналните двојки во Лигата на нации

УЕФА  ги одреди полуфиналните двојки за завршниот турнир на второто издание на Лигата на нации, кој идниот октомври ќе се ...

Пандев: Се надевам дека ќе имаме голема навивачка поддршка на Европското првенство

Пандев: Се надевам дека ќе имаме голема навивачка поддршка на Европското првенство

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го нарече пласманот на Европското првенство „круна“ на неговата кариера и најави дека ...

Вест на денот

Неодамнешни вести


Може да ве интересира

Хроника

Култура

BANNER-REZULTATI

Свет

Бизнис

Магазин