Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на ...

Египет: Ајкула му одгризала рака на 12-годишно момче

Египет: Ајкула му одгризала рака на 12-годишно момче

 Малолетно момче турист од Украина ја загуби раката, а туристичкиот водич ја загуби ногата во редок напад на ајкула во ...

СБ на ОН го поздрави примирјето во Либија

СБ на ОН го поздрави примирјето во Либија

Советот за безбедност на Обединети нации синоќа го поздрави Договорот за трајно примирје во Либија и ги повика спротивставените страни ...

Блумберг вложува уште 15 милиони долари во кампањата на Бајден во Охајо и Тексас

Блумберг вложува уште 15 милиони долари во кампањата на Бајден во Охајо и Тексас

Американскиот милијардер Мајкл Блумберг одлучи да вложи дополнителни 15 милиони долари во промоција на претседателскиот кандидат на демократите Џозеф Бајден ...

Христијански групи од САД донираат милиони во борба против ЛГБТ и против абортусот во Европа

Христијански групи од САД донираат милиони во борба против ЛГБТ и против абортусот во Европа

Американските десничарски групи од 2007 година вложиле повеќе од 280 милиони долари во кампањи против правата на ЛГБТ лицата и ...

Вест на денот

бег

Бугарија ги затвори вентилите за Македонија: Скопјани три дена ќе останат со послабо парно

БЕГ ги известува своите потрошувачи дека, согласно најавените ограничувањa на испораката на природен гас од дистрибутерот АД ГА-МА, во периодот...

Прочитај повеќе

Неодамнешни вести

Може да ве интересира

Хроника

Култура

Свет

Бизнис

Магазин

Powered by Live Score & Live Score App